Chant

Witam wszystkich na mojej stronie inspirerrespirer.com – swiadomyoddech.pl

Strona została stworzona głównie z myślą o szerzeniu informacji o oddechu.

Mało kto jest świadomy tego, jak potężnym narzędziem jest nasz własny oddech, a który wraz z głosem bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia.

 Oddech i głos, niczym bracia nierozłączni, pojawili się jako pierwsi, kiedy przyszliśmy na świat. Bez względu na to czy będziemy tego świadomi czy nie, oddech i głos będą naszymi towarzyszami przez całe życie, aż do ostatniego wydechu.

Śpiew jest związany z oddechem. To właśnie na wydechu mówimy, mruczymy, gwiżdżemy a także śpiewamy.

Śpiew jest jednym z najstarszych sposobów wykonywania muzyki. Niegdyś, śpiew akompaniował każdy taniec. Śpiewem wyrażamy emocje, nasza radość, ale także nasz smutek i żal. Delikatnym śpiewem kołysanek uspokajamy dzieci do snu a nagrany głos matki koi rany naszej duszy podczas terapii.

I tu należałoby wspomnieć o działaniu terapeutycznym śpiewu. Poprzez śpiew uwalniamy zablokowane emocje i traumy a chodzi o wyśpiewane słowa, które mają dla nas szczególne znaczenie. To właśnie głos ludzki jest żywym instrumentem, który najlepiej i najszybciej komunikuje się z sercem drugiej osoby. Niejedna łza wspomnień i emocji toczy się po policzkach publiczności podczas koncertu wokalnego.               

Czym więc jest śpiew?

Śpiew jest formą wypowiedzi, tego, czego nie możemy wypowiedzieć słowami. Głos ludzki jest żywym instrumentem, najbardziej wrażliwym, najdelikatniejszym i z pewnością najbardziej tajemniczym. Struny, delikatne i potężne zarazem, znajdują się w gardle. Dają impuls dźwiękowy, który niesiony oddechem rezonuje w całym ciele. Ciało pełni rolę obudowy naszego instrumentu wokalnego, nazywany także pudlem rezonansowym.

Śpiew jest przedłużeniem mowy, czyli przedłużeniem słowa mówionego. Różnice między mową a śpiewem stanowi szersza skala dźwięku, intensywność, modulacja, wysokość interwałów, rytm i melodyjność podczas śpiewu.

Śpiew jest to przede wszystkim praca z oddechem.

Śpiew ma ogromne znaczenie w życiu człowieka.

Jest bowiem wyrażeniem tego, czego nie możemy przekazać za pomocą mowy.

Jego efekt terapeutyczny uzyskujemy poprzez rozluźnienie zaciśniętej szczęki i uwalnianie słów mających dla nas szczególne znaczenie.

Moje klasyczne wykształcenie muzyczne, wiedza i doświadczenie wynikające z długoletniej praktyki na scenie operowej pozwala mi na przeniesienie tego co piękne i szlachetne do muzyki rozrywkowej.

Dlatego uczę śpiewu o charakterze rozrywkowym.

Lekcje obejmują pracę z oddechem, ćwiczenia z emisji głosu i śpiew.

Od czterech lat, zmuszona zaistniałą sytuacją, zapoznałam się z nową możliwością technologiczną i nauczyłam się udzielać lekcji online. Początkowo było to prawdziwe wyzwanie, które wkrótce zaowocowało zdobytymi nagrodami na konkursach moich uczniów. Pracowaliśmy wtedy wyłącznie online. Dzisiaj z powodzeniem łączę stacjonarne lekcje śpiewu z lekcjami online. Takie połączenie daje więcej swobody: uczeń i profesor mogą podróżować zachowując regularność lekcji. Zwykłe rozśpiewanie się i rozgrzanie głosu przed wystąpieniem, koncertem czy konkursem, jest możliwe właśnie online przy pomocy komórki.

Uwaga! Aby móc mieć przyjemność i zdobywać laury stosunek do lekcji musi być poważny!

W zakładce „Co mówią o mnie” znajdziecie moich uczniów zdobywających nagrody na konkursach.

 

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś poznać sekrety śpiewu i oddechu, jeśli pragnąłbyś poszerzyć rozpiętość swojego głosu, chociażby po to, aby móc zaśpiewać szerszy repertuar, a może marzysz o wzięciu udziału w konkursie wokalnym, lub po prostu, chciałbyś trochę popracować z głosem, zapraszam Cię na moje lekcje. 

Napisz w komentarzu jedno słowo „Śpiew” a ja skontaktuję się z Tobą.

Do zobaczenia.

Korzyści płynące ze świadomego, głębokiego oddechu, śpiewu i emisji głosu.

  • Dobre samopoczucie poprzez świadome głębokie oddychanie i śpiew
  • Panowanie nad lękiem i stresem
  • Budowanie zaufania do siebie
  • Uwolnienie traum poprzez śpiew
  • Głos jest naszą wizytówką, swoistym barometrem dźwiękowym naszego stanu ducha. Odzwierciedla on nasze uczucia takie jak radość, smutek, spokój lub złość. W głosie słyszy się natychmiast wszelkie zmiany nastroju. W momencie chronicznego spięcia, stresu, zaciskają się szczęki oraz mięśnie krtani. Oddech staje się płytki i krótki przez co jakość naszego głosu ulega zmianie: głos staje się matowy i traci swoją nośność. Ciężkie przeżycia mogą wpłynąć definitywnie na głos osłabiając go i powodując stałą chrypkę. Komunikacja z otoczeniem jest utrudniona.
  • Lekcje śpiewu i emisji głosu sprzyjają wyrażaniu emocji, pomagają otworzyć się, przezwyciężyć nieśmiałość, przynoszą zadowolenie a nawet radość.

Contactez-moi

Formulaire

Inspirer Respirer © Copyright 2025 – TVA BE0722.729.677

Menu